532 245 13 84

Alev Ağacı

Photinia serrulata red robin

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 120/140 cm cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 300 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 35.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Alev Ağacı ya ağaç ya da çalı şeklinde gelişen, 3 - 15 metre boya varan ve dengesiz bir tac geliştiren bir bitkidir. Karşılıklı dizili yaprakların kenarı düz ve ya hafif tırtırlı olup, türüne göre 3-15 cm uzunlukta ve 1,5-5 cm genişliktedir.

Herdem yeşildir, bazı türleri ama yapraklarını döker. Photinia erken yazda sık duran salkımlarda çiçekler geliştirir. Her çiçeğin çapı 5-10 mm'eye varır ve 5 tane beyaz yuvarlak çiçek yaprağından oluşur. Çiçekler hoş bir koku yayar. Ufak elma formundaki meyveleri 4-12 mm kutura varan meyveleri bolca gelişir. Meyveler sonbaharda olgunlaşır ve kışa kadar tek tük ağacın üzerinde görülür.

Meyveler kuşlara besin kaynağı oluşturmaktadır, tohumlar kuşların dışkılarından böylelikle yayılır.Klasik Photinia cinsine Asyanın sıcak bölgelerinde Himalayadan doğuda Japonyaya güneyde ise Hindistan ve Taylandta kadar rastlanan türler aittir.

Alev Çalısı,satılık Alev Çalısı,Alev Çalısı fiyatları,Alev Çalısı satışı,Alev Çalısı bitkisi,Alev Çalısı fidanı,alev ağacı,satılık alev ağacı,alev ağacı fiyatları,alev ağacı fidanı,alev ağacı satışı,alev ağacı bitkisi,satılık Photinia fraseri Redrobin,Photinia fraseri Redrobin fidanı,Photinia fraseri Redrobin fiyatları,Photinia fraseri Redrobin satışı,Photinia fraseri Redrobin bitkisi,Photinia fraseri Redrobin

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz