532 245 13 84

Kekik

Thymus Sp

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 25/30 cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 300 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 10.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kekik, çalı yada çalımsı görünümde ve kokulu olup, dünya üzerinde 40 türü vardır.Avrupa ve Asya, Akdeniz Bölgesi, Kuzey Afrika’dan Habeşistan’a kadar olan yerlerde ve Kanarya Adalarında bulunur.Ülkemizde ise yaklaşık olarak 35 kadar kekik türü 1500m. Rakıma kadar olan yerlerde ve yaylalarda, Anadolu’nun batısı, güneyi, doğu ve kuzeydoğusunda yayılış gösterir.Hoş kokulu çiçekler açar ve soluk yeşil üst yapraklar arasında gelişir, çiçek kurulu çoğunlukla 3-5 çiçekli ve sarkıktır.

Halk arasında kır kekiği olarak bilinen yabani kekik (Thymus Serpyllum L.), Akdeniz Bölgesi ve Anadolu’da bulunan, dalları hafif köşeli,kırmızımsı renkte ve kısa tüylerle kaplı bir kekik türüdür.Batı ve Güney Anadolu Bölgesi genel yayılış sahası olan kekik türümüzde(Thymus Vulgaris), 30cm. yüksekliğinde çalı görünümünde olup, çok dallı ve dalları çok tüylü bir görünüme sahiptir.

kekik,kekik bitkisi,satılık kekik,kekik fiyatları,satılık Thymus Sp,Thymus Sp,kekik çiçeği,kekik bitkisinin faydaları,kekik fidanı,kekik bitkisi fiyatları,kekik bitkisi,kekik bitkisi fiyat,şifalı bitkiler,kekik fidanı fiyat,satılık kekik fidanı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz