532 245 13 84

Pittosporum (Bodur)

Pittosporum tobira nana

Kategori : Çalı Türleri
Boy : 20/30 cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 3000 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 15.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Tropik Asya, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’ da doğal olarak yaşar. Her dem yeşil, ağaççık veya çalı formunda olan bitkilerdir. Yaprakları almaçlı veya çevrel dizilişlidir. Çiçekleri sürgün ucunda, tek veya şemsiyemsi salkım kuruluşundadır. Çiçekleri güzel kokulu, taç yaprakları 5 tanedir. Çanak yaprakları serbest veya alt bölümleri birleşmiş ve arkaya doğru kıvrılmıştır. 2. Üretimi Tohum ve çelikle üretimleri yapılır.

Çimlenme kolay olduğundan tohumla üretimleri kolaydır. Tohumlar bir torbaya konup 1–2 saniye sıcak suya tutulursa çimlenme oranı daha da artar. Uygun koşullarda ilkbaharda ekilen tohumlardan, sonbaharda 30 cm boyunda bitkiler elde edilir. Çelikle üretimde sürgünler pişkinleştikten sonra yarı odun çelikleri alınır. Alınan bu çelikler % 8’lik toz veya 4000 ppm’ lik IBA ile muamele edilerek sisleme altında köklendirilir.

Köklenen çelikler küçük saksılara veya torbalara dikilerek soğuk seralara alınır. İlkbahara kadar burada tutularak soğuklardan muhafaza edilmiş olunur. 3. Ekolojik İstekleri Yetişme istekleri bakımından ılıman iklimleri sever. Kuraklığa ve deniz soğuğuna dayanıklıdır. Ancak şiddetli donlardan zarar görürler. 4. Peyzajda Kullanımı Park ve bahçe düzenlemelerinde gruplar halinde veya tek tek kullanılabilir.

satılık Pittosporum,Pittosporum fiyatları,Pittosporum fidanı,Pittosporum satışı,Pittosporum bitkisi,Pittosporum fiyat,bodur Pittosporum,bodur Pittosporum fiyatları,bodur Pittosporum satışı,bodur Pittosporum fidanı,bodur Pittosporum fiyatları,bodur Pittosporum,Pittosporum tobira nana,Pittosporum tobira nana satışı,Pittosporum tobira nana fiyatları,Pittosporum tobira nana

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz