532 245 13 84

Ponpon Mavi Servi

Cupressus Arizonica Glauca

Kategori : Dekoratif Süs Bitkileri
Boy : 160/180 cm
Çap : 40 cm
Kap : Saksı
Stok : 10 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 250.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Anavatanı Amerikadır. 10-15 m boy yapabilir. Genç ağaçlar piramitşeklindedir, ağaç olgunlaştıkça dallar yatay bir hal alır vegenişlemeye başlar ve 4-5 m çap yaparlar. Ankara ve İç Anadolu dabaşarılı bir ağaçtır. Arizona Servileri oldukça hızlı gelişenbitkilerdir. Tek başına kullanıldığı gibi bu özelliğinden dolayıbahçenin hakim rüzgar alan cephesine rüzgar kesici çit oluşturmak içinde kullanılır. Fazla su isteği yoktur.

Conica varyetesi daha sık dallı ve dekoratif bir ağaçtır. ÜlkemizdeKırtık Mavi Servi diye bilinir. Arizona Servisinin bu varyetesi bahçesınırına rüzgar kesici olarak kullanılamaz.

Mavi Servide dikkat edilmesi gereken en önemli konu bu ağacın kök yapısından dolayı boylu dikime elverişli olmamasıdır.Mavi Servide 2m ve daha yukarısındaki yer değiştirmelerde başarı oranıçok düşüktür. Fidan hemen etkilenmekte ve kaybedilmektedir.

satılık mavi servi,satılık Aşılı Mavi Servi,Aşılı Mavi Servi fiyatı,Aşılı Mavi Servi fiyat,Aşılı Mavi Servi fidanı,Aşılı Mavi Servi bitkisi,satılık Cupressus arizonica glauca,Cupressus arizonica glauca fiyatı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz