532 245 13 84

Kamelya

Camellia japonica

Kategori : Gül Çeşitleri
Boy : 160/180 cm
Çap : 80/100 cm
Kap : Saksı
Stok : 2 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 900.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kamelya Camellia japonica, Anavatanı Japonya’dır. En önemli özelliklerinden biri kışın yapraklarını dökmemesidir. Yaklaşık dört metreye kadar boylanabilir. Çiçeğinin orta bölümünde sarı renkli erkek organı bulunur. Yaprakları bu erkek organının çevresine dizilidir. Beyaz, pembe, kırmızı va alacalı renklerde olanlarına da rastlayabilirsiniz. Yaklaşık 250 türü vardır.

- Çiçeğimiz, yarı gölge, sabah güneşi ve rüzgar almayan alanları sever. - Sulamsına özen gösterin. Sabah erken saatlerde ya da akşam vakti sulayın.

Yağmurlama şeklinde sulamalısınız. - Çiçeklerinizin sağlıklı gelişmesi için bitki besini vermeyi ihmal etmeyin. - Funda toprağında mutlu olur. - Tek başına ya da büyük saksılarda yetiştirebilirsiniz. - Dört meyveye kadar yayılış gösterilebilir. - Her ne kadar türüne göre değişse de, çok sıcak iklimlerden hoşlanmaz. - Şubat- mayıs arası çiçeklenir.

Nasıl Yetiştirebilirsiniz?

Aynı senenin yarı odunsu dallarından temmuz- ağustos aylarında 10 santimetrelik bir dal alın. - İki ya da üç yaprak kesin . - Kum ve üretim torfu karışımına daldırın. - Köklenmesi uzun süren bir bitkidir. - Yağmurlama yöntemiyle sık sık sulayın. - Köklendiğini görünce, mart-nisan aylarında asıl yerlerine dikebilirsiniz. - Toprağın çok derin olmamasına dikkat edin.

satılık Kamelya,Kamelya fiyatı,Kamelya fiyat,Kamelya fidanı,Kamelya bitkisi,Kamelya gülü,satılık Camellia japonica,Camellia japonica fiyatları,Camellia japonica fiyatı,Camellia japonica fidanı,Camellia japonica bitkisi,Camellia japonica

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz