532 245 13 84

Kamelya

Camellia japonica

Kategori : Gül Çeşitleri
Boy : 60/80 cm
Çap : 20-30 cm
Kap : Saksı
Stok : 50 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 80.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

çaygiller (Theaceae) familyasından Camellia cinsine mensup çiçek açan bitki türlerinin ortak adı. Georg Joseph Kamel'in tespit ettiği tür, Carl Linnaeus tarafından Kamelya olarak adlandırılmıştır.

Boyları 2 ila 20 metre arasında büyüyebilen yaprak dökmeyen bir bitki türüdür. Almaşık dizilişli basit yapraklar, 3 -17 santimetre arası büyüklükte, testere dişli, kalın ve parlaktır. Çiçeklerinin çapı 1-12 santimetre, taç yaprak sayısı 5-9 adet arasında değişebilir. Çiçek renklerinin pembe, kırmızı, beyaz ve bazı türlerde sarı olduğuna rastlanabilir.

Doğu ve güney Asya'dan başlayarak Japonya ve Endonezya'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada yetişir. Günümüzde mevcut 100 ila 250 arası türü bulunduğu sanılmaktadır.

Genelde asitli topraklara uyum sağlamıştır ve kireçli ya da kalsiyum bakımından zengin bölgelerde pek iyi yetişmez. Pek çok türü kuraklığa dayanamaz ve yüksek oranda yağışa gereksinim duyar.

satılık Kamelya,Kamelya bitkisi,Kamelya fidanı,Kamelya satışı,Kamelya çiçeği,Kamelya gülü fiyatları,Kamelya fiyat,Kamelya bitkisi,Kamelya çiçek,satılık Camellia japonica,Camellia japonica fiyatları,Camellia japonica fidanı,Camellia japonica satışı,Camellia japonica bitkisi,Camellia japonica

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz