532 245 13 84

Şimşir

Buxus

Kategori : Hediyelik Fidan ve Nikah Çamı
Boy : 10/15 cm
Çap : 10 cm
Kap : Saksı
Stok : 2000 adet
Online minimum : 10 adet
Fiyat : 2.50
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Anavatanı: Avrupa ve Asya Yayılışı: Karadeniz Batı ve Güney Anadolu Avrupa’dan doğuya yayılmıştır. Kolay üretildiğinden bahçelerin etrafına dikilebilir.

Adi şimşir, şimşirgiller familyasından genellikle 1 m'ye kadar boylanan bir şimşir türüdür. Kabuk: Pürüzlü, sarımsı kahverengindedir. Yapraklar elips biçiminde, tam kenarlı, 1-3 cm uzunluğunda, derimsi üst yüzeylidir.

Dalları kısa ve sıktır. Çiçek açma zamanı ilkbahardır. Çiçekler sarı ve tonlarıdır. Yaprakları kısa saplı, oval veya elips şekilli, üstü parlak ve koyu yeşil, altı donuk ve açık yeşil renklidir.

Ekolojik Özellikleri Besince zengin, nemli serin, gevşek, humuslu kireçli yerlerde iyi gelişir. Donlara karşı hassastır. İklimi ılımlı ve nemli olan yerlerde, gölgeye dayanıklı olduğundan ağaç altlarında yetiştirilir. YAYILIŞI Dünya'da İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya ve Bulgaristan'da yayılış gösteriri. Türkiye'de Kuzey Anadolu'da nemli ve ılıman iklim yapısına sahip dağların kuzeye bakan yamaçlarında görülür. Toprak ve rutubet isteği yüksektir. Ağır killi topraklar hariç her türlü toprakta yetişir. Çelik ile üretilir.

şimşir,osmanlı şimşiri,şimşir fiyat,şimşir fiyatları,satılık şimşir,satılık şimşir ağacı,buxus,buxus macrophylla rotundifolia fiyat,buxus macrophylla rotundifolia fiyatları,satılık buxus macrophylla rotundifolia,buxus macrophylla rotundifolia bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz