532 245 13 84

Manolya

Magnolia grandiflora

Kategori : İthal Bitkiler
Boy : 80/100 cm
Çap : 40/50 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 60.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Magnolia grandiflora Büyük Çiçekli Manolya 20-25 m boyunda, geniş tepeli, herdem yeşil bir ağaçtır. Deri gibi kalın tam kenarlı yapraklar 12-20 cm uzunluğunda, 5-8 cm genişliğinde, dar eliptik ya da yumurta biçimindedir. Ayanın üst yüzü cilalanmış gibi parlak, alt yüzü ise pas rengi tüylüdür.

Çiçekler krem-beyaz renkli, çok büyük 20-30 cm genişliğinde ve güzel kokuludur. Çanak 3, taç 6 ile 15 parçalı, etamin ise çok sayıdadır. Çiçek açma zamanı mayıs-ağustos aylarıdır. Kozalağı andıran oval biçimli meyve 7-10 cm uzunluğunda olup pas rengi tüylerle kaplıdır. Kırmızı renkli tohumlar açılan keseden iplik gibi bir bağ ile aşağıya sarkar.

Kuzey Amerika'nın güneydoğu kesimlerinde doğal olarak yetişir. Herdem yeşil ağaçların en gösterişlilerinden biri olduğundan park ve bahçelerde yetiştirilir. Rutubetli, mineralce zengin, derin ve gevşek toprakları tercih ederler. Kış soğuklarına fazla dayanıklı değildir. İstanbul'da köşk ve konak bahçelerinde yaşlı güzel örnekleri vardır.

satılık Magnolia grandiflora,Magnolia grandiflora fidanı,Magnolia grandiflora ağacı,Magnolia grandiflora bitkisi,Magnolia grandiflora fiyatları,Magnolia grandiflora satışı,Magnolia grandiflora satış,Magnolia grandiflora ağacı fiyatları,Magnolia grandiflora ağacı satışı,Magnolia grandiflora fiyat,Magnolia grandiflora satış,satılık Manolya,Manolya,Manolya fiyatları,Manolya fiyat,Manolya ağacı satışı,Manolya ağacı fiyatları,Manolya ağacı satışı,Manolya fiyat,Manolya satış,Manolya bitkisi,Magnolia,Magnolia ağacı,Magnolia satışı,Magnolia fiyatları,satılık Magnolia,Magnolia bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz