532 245 13 84

Cam Güzeli

Impatiens

Kategori : Mevsimlik Çiçekler
Boy : 10 cm
Çap : 10 cm
Kap : Poşet
Stok : 1000 adet
Online minimum : 45 adet
Fiyat : 1.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kınaçiçeğigillerdendir. Anavatanı Afrika'nın tropikal bölgeleridir. 500 civarında çeşidi vardır. Altı haftalıkken çiçek açan, uzun süreler çiçekli kalan, 35-40 cm boyuyla bahçelerde olduğu kadar saksıda yetiştirilip salonlarda bulundurulmaya pek elverişli sayılan, otsu bitkilerdendir. Yaprakları düz yeşil veya alacalı olan türleri vardır.

Yaz boyunca açan çiçekleri beyaz, pembe, kızıl, kırmızı, turuncu veya mor renklerde olur. Yetiştirilmesi ve bakımı çok kolaydır. Tohumlar ile üretimi sağlanır ancak gövde çelikleri ile de üretimi sağlanabilir. Cam Güzelinin Yetiştirilmesi için Gerekli Şartlar: Toprak: Cam güzeli için, kaba dere kumu katılarak suyu iyi akıntılı hale getirilmiş bahçe toprağına bir miktar yaprak çürüntüsü de eklenerek uygun toprak hazırlanır.

Su: Bitki, yaz mevsiminde bol bol sulanır. Arada bir yapraklarına su püskürtülmesi gerekir. Işık: Güneşli, çok aydınlık ve havadar yerleri sever. Sıcaklık: Ilık ortamları seven bitki, yazın bulunduğu ortam çok ısınırsa sıkça havalandırılmalıdır. Gübre: İlkbahar ve yaz mevsimlerinde ayda iki kez standart sıvı gübre verilir.

Saksı Değiştirme: Uzun seneler dayanabilen bitkiler olmalarına rağmen, bitki bir yıllık bitkiymiş gibi bakılır. Mevsim sonunda bozulmaya başlayan bitki sökülüp atılır. Saksı değiştirmeye gerek duyulmaz.

Cam Güzeli,Impatiens,mevsimlik cam güzeli,mevsimlik bitki,katmerli cam güzeli ,cam güzeli video,cam güzeli çiçeğinin bakımı,cam güzeli çiçeği bakımı ,cam güzeli resimleri,cam güzeli fiyatları,satılık cam güzeli,cam güzeli çiçeği,cam güzeli bitkisi,satılık cam güzeli bitkisi,cam güzeli çiçeği

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz