532 245 13 84

Kasımpatı

Chrysanthemum

Kategori : Mevsimlik Çiçekler
Boy : 20/30 cm
Çap : 15/20 cm
Kap : Saksı
Stok : 200 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 10.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kasım ayına yakıştırılan kasımpatı, gerçekten adına uygun olarak özellikle kasım ayında “patlasa da” aslında bir sonbahar çiçeği. Sonbaharın yüzünü gösterdiği ilk günlerden itibaren hem çiçekçilerde hem seralarda sık sık karşımıza çıkan bu güzel çiçek, yalnız birbiri üzerine düşen taç yapraklarıyla gösterişli değil… Çok da güzel bir kokusu var görünümüne eşlik eden.

Tüm bunlara rağmen, cenazelerde görmeye alıştığımızdan mı bilinmez, bir türlü sınıf atlayamıyor, bahçelere balkonlara gelemiyor…

Kasımpatının anavatanı Çin. Soğuk havayı sevdiği için hem kışı karşılayan güzel bir çiçek hem de dayanıklılığı nedeniyle park ve bahçelerde tercih ediliyor. Bunun dışında, katmerli, yalınkat, alacalı, çift renkli türleriyle evler için de ideal bir çiçek. Özellikle bakım konusunda dertli olanlar için, bu kolay bakılan, sıkıntı yaratmayan çiçek uygun.

Saksılarda gösterişli durduğu için çok zaman yapay zannedilen kasımpatı, yerini beğendiği zaman büyüdükçe büyüyor. Önünü almak zor olduğu için en ideal yöntem, uzadıkça budamak. Kestiğiniz çiçekleri bir hafta suda saklamanız mümkün. Çiçeklenme mevsimi de oldukça uzun, eylül sonunda başlayıp ocak ayına kadar devam ediyor. Bu sürenin sonunda donmaması için topraktan bir iki santim üzerine kadar budayıp, buraları gübreyle takviye etmeniz gerekiyor ki kökler donmasın.

Kasımpatının en önemli sorunu, yapraklarına dadanan yaprak bitleri. Bunları da piyasada satılan ilaçlarla önlemek çok kolay. En dikkat etmeniz gereken şey, çiçeğin çok rüzgar alan bir yerde bulunmaması.

kasımpatı bitkisi,satılık kasımpatı,kasımpatı fiyat,kasımpatı fiyatları,kasımpatı fidanı,kasımpatı satış,kasımpatı satışı,kasımpatı,Chrysanthemum satış,Chrysanthemum fiyatları,Chrysanthemum fiyat,Chrysanthemum bitkisi,Chrysanthemum ağacı,kasımpatı çiçeği,kasımpatı çiçeği fiyat,kasımpatı çiçeği fiyatları,kasımpatı çiçeği satışı,satılık kasımpatı çiçeği

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz