532 245 13 84

Sakız Sardunya

palergonium Peltatum

Kategori : Mevsimlik Çiçekler
Boy : 15/25 cm
Çap : 10/20 cm
Kap : Saksı
Stok : 300 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 10.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sıcak yerlerde çok iyi gelişir, iyi çiçeklenme ve gelişme için en az gündüz 20-22 C , gece ise 7-13 C derece sıcaklık ister.Bol güneşli havadar yerleri sever, iç mekanlarda günde en az 4 saat güneş ışığı ister.Kireçli toprakların haricinde her toprakta yetişir. Ancak iyi bir gelişme ve çiçeklenme için; yanmış ahır gübresi, funda toprağı, killi toprak ve dere kumu karışımı harca dikilmeleri gerekir.

Toprağı nemli olmalı, yazın sıcaklarında kuru havalarda her gün sulanmalı, aşırı sulamaya dikkat edilmeli.Bu durumda bitkinin yapraklarında sararmalar görülür. Nisan/ Eylül ayları arasında 15 günde bir 1 lt suya 3 gr kompoze gübre karıştırılarak verilir. Kışın ise 1 lt suya 1 gr. hesap edilir.

Çiçeklenme dönemi sonunda hafifçe budanır. Solan çiçeklerin temizlenmesi çiçeklenme dönemini uzatır. Hastalıkları: Virüs, Bakteriyel yaprak lekesi, kök çürüklüğü, solgunluk, pas ve kurşuni küf. Zararlıları: Nematotlar, sümüklü böcekler, yaprak bitleri, beyaz sinek ve unlu bitlerdir.

sardunya fiyat,satılık sardunya,satılık sakız sardunya,sardunya fidanı,sardunya bitkisi,sakız sardunya fiyatları,sakız sardunya fidanı,terasta sardunya yetiştir.

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz