532 245 13 84

Armut Fidanı

Santa Maria (3 yaş)

Kategori : Meyve Ağaçları
Boy : 120/140 cm
Çap : 4/6 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 30.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Santa Maria Armut Fidanı Orjini: İtalya Ağaç Özelliği: Ağaçları yarı dik ve hızlı gelişir. Verimli bir çeşit olup ülkemizde oldukça yaygındır. Meyve Yapısı: Meyvesi iri konik şeklindedir. Meyve kabuk rengi açık yeşil zemin üzerine alyanaklıdır. Meyve eti beyaz orta sulu ve orta lezzetlidir. Soğuk hava tesislerinde uzun süre depolanabilir. Hasat Zamanı: Temmuz ayının son haftası, Ağustos ayının ilk haftasıdır. Tozlayıcıları: Williams, Abbe Fetel, Beurre Hardy'dir.

Hastalık ve Zararlılar:

Ateş yanıklığı, külleme, memeli pas önemli armut hastalıklarıdır. Ervinia Amylovor adlı bakterinin neden olduğu ateş yanıklığı hastalığı armut yetiştiriciliğini sınırlayan en önemli etmendir. Bu hastalığın sık görüldüğü bölgelerde dayanıklı, yada kısmen dayanıklı çeşitlerin tercih edilmesi, ayva anaçları yerine armut kökenli anaçların seçilmesi gerekir. Önemli armut zararlıları ise; armut iç kurdu, armut yaprak piresi, armut sülüğü ve kabuklu bitleridir

Ülkemizin hemen bütün bölgelerimizde armut yetiştiriciliği yapılmaktadır. Armut ağacı daha çok dikine gelişir ve taç bir piramit şeklini alır. Armut ağacının dunu çok serttir. Bu sabeple mobilyacılıkta az da olsa kullanılmaktadır.Armutlarda kök genel olarak derinlere gider ve tohumdan yetiştirilen bitkilerle kazık kök teşkil eder. Dallar odun ve meyve dalları olarak iki çeşittir. Meyve dalcıkları, topuz, kargı, dalcık, çıtanaktan oluşur.

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz