532 245 13 84

Hurma Ağacı

Phoenix canariensis

Kategori : Palmiye Ağaçları
Boy : 250/300 cm
Çap : 80 cm
Kap : Saksı
Stok : Stokta Yok !
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 750.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Anavatanı Tropik ve Subtropik Afrika ve Kanarya Adaları’dır. Gövdesi dikine büyüyen ve dallanmayan, yaprakları gövdenin üst kısmında oluşan, yaprakçıkları sert, şerit biçiminde ve uç kısımları iğne gibi sivri, çiçekleri salkım şeklinde olan bir palmiye türüdür. Doğada 17 türü bulunan Phoenix cinsinin başka süs bitkileri yetiştiriliciliğinde önemli olan türleri P.dactylifera ve P.roebelinii’dir.

İklim İstekleri Gelişme döneminde 18-21 C’de, kışın yaşlı bitkiler 7 C, genç bitkiler 16 C’ye gereksinim gösterirn ancak kesinlikle 4 C’nin altına düşmemelidir. Yüksek orantılı nem ister.Aydınlık,Yarı gölge,hatta güneşli yerlerde yetiştirilebilirler. Doğrudan güneş ışığından zarar görmezler.

Toprak isteği John Innes saksı kompostu No.2’de iyi gelişir. Yani daha yüksek düzeyde besin maddesi istendiğinde boynuz ve tırnak unu ile kalsiyum fosfat ve potasyum sülfat oranları 2 kat artırılır.

Phoenix canariensis,Hurma Ağacı,palmiye,satılık hurma ağacı,hurma ağacı fiyatları,Phoenix canariensis fiyatları,satılık Phoenix canariensis,satılık Phoenix,Phoenix fiyatları,hurma ağacı satışı,hurma ağacı fidanı,hurma ağacı satış,yalancı hurma ağacı,satılık yalancı hurma

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz