532 245 13 84

Palmiye

Chamearops Excelsa

Kategori : Palmiye Ağaçları
Boy : 150-200 cm
Çap : 40-50 cm
Kap : Saksı
Stok : 50 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 750.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Chamaerops Excelsa En Yaygın Palmiye türüdür. Arsızdır. Kışın dona uğramasına rağmen Po Ovasında bile yetiştirilebilir. Tabanda çalılanma yapmayan, 10-15 cm boyunda, dalsız, tek bir kütükte yetişir. Yaprak sapları az dikenli yada dikensizdir. En Tepede zengin bir perçem yaparlar. Koyu yeşil yapraklarının üstü parlak altı açık ve külümsü renklidir. Çok tıkız ve killi olmadığı sürece az verimli topraktada yaşar.

Canlı sarı renkte, çok güzel salkım çiçekler ve gri-mavi bezelye büyüklüğünde meymalar verir 7 - 8 m boy yapabilen yelpaze şeklinde yaprakları olan bir palmiyedir. Çok hızlı büyüme göstermezler. Yaprak genişliği 100 - 125 cm olabilir. Çok sayıda fakat küçük sarı çiçekleri vardır. Bu çiçekler salkım şeklindedir. Bitkinin gövdesi kahverengi liflerle kaplıdır. Fazla soğuktan zarar görebilir.Bu nedenle riskli bölgelerde kışın muhafaza etmek gerekir.

satılık Palmiye,Palmiye fiyat,Palmiye fiyatları,Palmiye ağacı,Palmiye fidanı,satılık Chamearops Excelsa,Chamearops Excelsa fidanı,Chamearops Excelsa ağacı,Chamearops Excelsa palmiyesi,marmara palmiyes,satılık Chamearops Excelsa

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz