532 245 13 84

Sikas

Cycas revoluta

Kategori : Palmiye Ağaçları
Boy : 80-100 cm
Çap : 60-80 cm
Kap : Saksı
Stok : 5 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 750.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Stoklarımızdaki CYCAS ların gövde boyları 50-60 cm yapraklı boyları 120 cm civarındadır

Cycas revoluta, Cycadaceae familyasından, değerli bir süs bitkisi türü. Bu palmiye formlu süs bitkisinin büyümesi uzun yıllar almaktadır. Gelişen ağaçlar kökün toprakla birleştiği yerden yumru verir ve bu yolla üretilir doğal ortamında tohumla çoğalır.

Tropikal veya subtropikal bölgelerin daimi yeşil dekoratif yapraklı bitkilerdir. Yaprakları tavuk telekleri gibidir. Memleketimizde salon süs bitkileri olarak oldukça değerlidirler.Toprak isteği:Yaprak çürüntüsü,dişli nehir kumu karışık bahçe toprağından hoşlanır. İyi drene edilmelidir.Su isteği:Nisbi rutubeti yüksek yerlerden hoşlanır.

Toprak rutubetli ancak ıslak tutulmalıdır. Zaman zaman yapraklara su püskürtülmesi iyi netice verir. Fazla su yumru kökün çürümesine sebep olur.Isı isteği:Kışın asgari 16 C ısı ister.Tropikal bitki olduğundan yüksek ısıdan hoşlanır.Işık isteği:Aydınlık havalı, yarı gölge yerlerde iyi gelişir. Direk güneşe kalmamalıdır.Gübrelenmesi:5-8. aylar arasında 15 günde bir kez 1-2 gr. karışık gübre 1 lt. suda eritilerek verilir.

Bilinen belirgin bir özelliği yoktur. Ancak çok fazla su yumru kökü çürütür, nisbi nemin düşük olması da yapraklarda kırılma ve seyrekleşmeye yol açar. Az ışıkta yapraklar üzerindeki yaprakçık araları uzayarak çirkin bir görünüm almasına neden olur.

satılık sikas,sikas fiyat,Cycas fiyat,satılık Cycas,Cycas fiyatı,Cycas bitkisi,satılık Cycas revoluta,Cycas revoluta fidanı,Cycas revoluta palmiyesi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz