532 245 13 84

Bambu Ağacı

Bambusa Bissetii

Kategori : Perennial Bitkiler
Boy : 150-175 cm
Çap : 30-40 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 80.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bambu (Bambusoideae), buğdaygiller (Poaceae) familyasına ait ve 1.200 adet, bazen birbirlerinden çok farklı görünen bitki türlerinden oluşan bir alt familyayı kapsayan tanımdır.

Bambu türleri Asya'da, Güney ve Kuzey Amerika'da ve Afrika'da bulunurlar. En büyük bambu türleri 80 cm kalınlığa ve 38 metre uzunluğa kadar varabilir. Bazı bambu türleri çok seyrek çiçek verir, bazen her 100 yılda bir, ya da daha seyrek olabilir.

Bambular ilk önce iki ayrı tip'e ayrılabilirler:

Bambuseae: Ağaç gibi büyüyen, tahtalaşan bir kabuğa sahip olan, kibar ve ince yapraklar ama çok büyük çiçekler geliştiren bambular.

Olyreae: Ot gibi büyüyen, tahtalaşmayan ve boyları bir metreyi geçmeyen bambu türleri.

BAMBU AĞACI & BİTKİSİ

Sıcak ülkelerde yetişen, mobilya , merdiven, baston gibi birçok eşyanın yapımında kullanılan bir tür kamış.

Hint kamışı olarak da bilinir. Bambu dünya üzerinde en çok tropikal iklimlerin hüküm sürdüğü; Asya’nın güneydoğusu, Hint ve Büyük Okyanus’taki adalarda yetişir. Kalın bir toprak altı gövdesinden dallanarak büyür. Gövdelerinin uzunluğu türüne göre 10 cm’den 40 m’ye kadar değişir. Şeritsi yaprakları, genç bitkilerde gövdeden, yaşlılardaysa dallardan çıkar. Bambular uzun ömürlü bitkilerdir. 120 yıla kadar yaşayan türlerine rastlamak mümkündür. Çoğunlukla mobilya yapımında kullanılsa da, özellikle Çin mutfağında pişirilerek sebze olarak tüketilen türleri mevcuttur.

bambu,bambusa,bambu biu fiyatları,bambu bitkisi,bambu fiyatları,satılık bambu bitkisi,bambu bitki,satılık bambusa,Bambu Ağacı,Bambu Ağacı fiyat,Bambu Ağacı fiyatları,satılık Bambu Ağacı,Bambu Ağacı fidanı,Bambu Ağacı satışı,Bambu Ağacı satış,Bambusa Bissetii fidanı,Bambusa Bissetii fiyat,satılık Bambusa Bissetii,Bambusa Bissetii ağacı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz