532 245 13 84

Phormium

Tenax Variegatum

Kategori : Perennial Bitkiler
Boy : 60/80 cm
Çap : 30/40 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 60.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bitkinin anavatanı Yeni Zellanda. Görüntü bakımından tropik bitki gibi duruyor ama kısa süreli kar yağışına dayanabiliyor, tipine kanmayın. Bir araştırmada ev içinde bile saksıda yetişebileceğini okumuştum. Yeni çalıştığım bir projede phormiumu bir evin giriş avlusundaki sabit toprak havuzda muz ağacıyla birlikte kullanmayı düşünüyorum. İkisi yaz kış yeşil kalabileceği için çok güzel tamamlayıcı olacak, girişte insanı şaşırtıp çarpıcı bir atmosfer sunacak! Hava kirliliğine, denizin getirdiği tuza dayanabiliyor.

Bakım için, ilkbaharda kışın etkilenmiş dalları dipten kesin. İşlemi yaparken kalın eldiven kullanın. Yaprak diplerini testere gibi kesin.Yaz aylarında dişi bitkilerde açan küçük çiçekleri sonradan üretim yapabileceğiniz tohumları hazırlar. Esas üretimi ilkbaharda kökten ayrılmayla olacaktır. Her 4 - 5 senede bir bitkinin yerini azaltın, bahçenize dağıtın. Senede bir nitrojen ağırlıklı gübre verin yeter.

satılık Phormium Tenax Variegatum ,Phormium Tenax Variegatum fiyatı,Phormium Tenax Variegatum satışı,Phormium Tenax Variegatum bitkisi,Phormium Tenax Variegatum fidanı,satılık Phormium,Phormium fiyatları,Phormium satışı,Phormium fidanı,Phormium fiyatları

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz