532 245 13 84

Kumkuat-Kamkat-

Kumkuat Fortunella Japonica

Kategori : Turunçgiller
Boy : 30-40 cm
Çap : 20-25 cm
Kap : Saksı
Stok : 100 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 75.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kumkuatlar Güney Çin ve Malezya kökenlidir. 19.yüzyıl ikinci yarısında süs bitkisi olarak önce Avrupa ve Kuzey Amerika kıtalarına getirilmiş sonra da dünyaya yayılmışlardır.

Kumkuat ağaçları yavaş büyüyen kompakt bitkilerdir, en fazla 3-4,5metre yüksekliğe ulaşırlar. Gençken dalları yeşilimsi ve kıvrımlı, dikensiz veya hafif dikenlidir. Yaprakları sivri uçlu, oval, kenarları hafif dişli, üstü parlak, altı hafif soluk yeşildir. Meyve türüne göre yuvarlak veya oval şekildedir.

Meyve kabuğu, altın sarısı veya turuncu-kırmızı olabilir. 3-7 dilimden oluşan, asidik meyveleri, çok sulu değildir, bazen çekirdek içerir, bazen de çekirdeksizdir. Meyveler kabukları ile birlikte yenebilirler. Genelde yazın çiçek açarlar, meyveleri sonbahar sonu sararmaya başlar ve toplanmadığı durumlarda, tüm kış bitkinin üzerinde kalırlar.

Kumkuat,Kumkuat fiyat,Kumkuat fiyatları,Kumkuat fidanı,Kumkuat bitkisi,satılık Kumkuat,kamkat fidanı,kamkat,fiyatları,satılık kamkat,kamkat bitkisi,satılık mandalin,satılık limon,satılık portakal,limon fiyatları,mandalin fiyatları,portakal fiyat,Fortunella Japonica fiyat,satılık Fortunella Japonica,kamkat fidanı, satlık kamkat fidanı, ucuz kamkat fidanı, yeni kamkat fidanı, kamkat fidanı ilan, kamkat fidanı arıyorum, kamkat fidanı sitesi, kamkat fidanı satışları, sahibinden kamkat fidanı, kamkat fidanı arayan, kamkat fidanı fiyatı, kamkat fidanı ilanlari, satılık kamkat fidanı, sahibinden satılık kamkat fidanı, satilik kamkat fidanı, kamkat fidanı satanlar, sahibinden kamkat fidanı satışı,satılık Kumkuat,Kumkuat,Kumkuat fiyat,Kumkuat fiyatı,Kumkuat satışı,Kumkuat fidanı,Kumkuat bitkisi fiyatı,Kumkuat bitkisi satışı,Kumkuat bitkisi fiyatları,Kumkuat bitkisi fidanı,Kumkuat bitkisi meyvesi,Kumkuat bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz