532 245 13 84

Defne Ağacı

Laurus Nobilis

Kategori : Yapraklı Ağaçlar
Boy : 150-175 cm
Çap : 40 cm
Kap : Saksı
Stok : 400 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 90.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Vatanı Anadolu ve Balkanlar'dır. Son derece dekoratif bir park bitkisi olduğundan Akdeniz Bölgesi'nin ılıman yörelerinde yetiştirilir. Budanarak şekil verilebildiği için çok güzel bir çit bitkisidir.

Çoğunlukla 10 m'ye kadar boylanabilen geniş tepeli, sık dallı, herdem yeşil bir ağaçtır. Sürgünlere sarmal olarak dizilen yaprakları 5-10 cm uzunluğunda, dar eliptik biçiminde olup deri gibi sert ve tam kenarlıdır. Ayanın üst yüzü parlak koyu yeşil, alt yüzü açık yeşil; acımsı ve aromatik kokuludur.

Akdeniz Defnesi, bir cinsli iki evcikli bir ağaçtır. Yaprakların koltuğunda demetler halinde toplanmış olan sarı renkli, kokulu çiçekler nisan-haziran aylarında açar. Küremsi veya yumurta biçimindeki tek tohumlu üzümsü meyve 10-20 mm çapında; önceleri yeşilken sonraları siyahlaşır. Yapraklarından ve meyvelerinden elde edilen yağ, parfümeride özellikle sabun sanayiinde, kurutulan yaprakları da öğütülerek baharat olarak kullanılır.

satılık Laurus Nobilis,Laurus Nobilis fiyatları,Laurus Nobilis satışı,Laurus Nobilis fiyat,Laurus Nobilis fidanı,Laurus Nobilis fiyat,Laurus Nobilis ağacı,Laurus Nobilis çalısı,Laurus Nobilis satış,Defne Ağacı,satılık Defne Ağacı,Defne Ağacı,Defne Ağacı fiyat,Defne Ağacı fiyatları,Defne Ağacı fiyatı,Defne Ağacı satış,Defne Ağacı satışı,Defne Ağacı fidanı,Defne Ağacı bitkisi,defne bitkisi fiyatları,defne bitkisi satışı,defne bitkisi fiyat,defne bitkisi fiyatları,defne bitkisi satışı,defne bitkisi fidanı,defne bitkisi satış,defne bitkisi

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz