532 245 13 84

Defne Ağacı-Defne Çalısı

Laurus nobilis

Kategori : Yapraklı Ağaçlar
Boy : 100/120 cm cm
Çap : 20/30 cm
Kap : Saksı
Stok : 500 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 45.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

LAURUS NOBILIS Türkçe Adı: Akdeniz Defnesi İngilizce Adı: Sweetbay Familyası:Lauraceae Fiziksel Özellikleri: Anavatanı Akdeniz olan bu herdem yeşil bitki yavaş bir büyüme temposu ile 4,5-6 m kadar büyür ve yayılır. Sürekli alttan dal verme eğiliminde olan bitkinin yaprakları koyu yeşil, hafifçe mumsu ve kokuludur. Bitki budanmadığı müddetçe yapraklar bitkiyi yere kadar kaplar.

İlkbahar aylarında L. nobilis sarı renkli küçük ve gösterişli olmayan çiçekler açar ve bunları zeytin tanelerine benzer, önceleri yeşil renkte daha sonra sonbaharda ise koyu mor renk alan küçük meyveler izler. Kentlerde hava kirliliğine karşı dayanıklıdır. Yetişme istekleri: Işık: Bitki gelişmesi için güneşli ve yarı gölge yerleri tercih eder. Su: Su isteği yazları normal kışın çok azdır. Hatta sulamanın sonbahar aylarında iyice azaltılması gerekir ki bitki kış şartlarına daha dayanıklı olsun. Toprak: Her tür toprakta yetiştirilebilir. İyi hazırlanmış derin bahçe toprağından hoşlanır, ancak drenajın iyi olması gereklidir.

Üretim: Sera şartlarında sisleme ünitesinde yeşil çelik ya da ilkbahar sonunda yarı odunlaşmış sürgünleri kullanmak sureti ile üretilebilirler. Daldırma ya da dip sürgünlerinden ayırma ile de yeni bitkiler üretilebilir. Şaşırtma bitkinin genç döneminde yapılmalıdır. Aksi taktirde tutma randımanı düşük olur. Tohumla da üretimi kolaylıkla yapılabilmesine rağmen yabancı döllenme nedeni ile yeni oluşan bitkilerde açılmalar meydana gelebilir. Bu nedenle üretilmesi istenilen formlu bitkilerin çelikle üretilmesi önerilir.

satılık Defne Ağacı,Defne Ağacı fiyat,Defne Ağacı fidanı,Defne Ağacı satışı,Defne Ağacı,satılık Defne Çalısı,Defne Çalısı fidanı,Defne Çalısı fiyatları,Defne Çalısı fiyat,Defne Çalısı bitksi,Defne Çalısı fiyat,Defne Çalısı bitkisi,satılık Laurus nobilis,Laurus nobilis fiyat,Laurus nobilis fiyatları,satılık Laurus nobilis,Laurus nobilis fiyat,Laurus nobilis satışı,Laurus nobilis satış,Laurus nobilis fiyat

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz