532 245 13 84

Huş Ağacı

Betula Pendula

Kategori : Yapraklı Ağaçlar
Boy : 200-250 cm
Çap : 8/10 cm
Kap : Saksı
Stok : 60 adet
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 125.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Huş (Betula pendula), huşgiller (Betulaceae) familyasından 30 m'ye kadar boylanabilen ağaç veya ağaççık formunda bir Ağaç türüdür.

Gövde beyaz renklidir. Kabukta yırtılmalar görülür ve ileri yaşlarda karamsı bir renk alır ve sertleşir. Genç dallar ince, uzun ve dolayısıyla sarkıktır. Yaprakları üç köşeli, yürek biçiminde, sivri uçlu, 3-7 cm uzunlukta, 2,5-4 cm genişliktedir. Yaprak sapı 2-3 cm'dir. Kenarları kaba ve katlı dişlidir. Yeni yaprak ve sürgünler elde oğuşturulunca güzel bir koku çıkar.

Erkek çiçekler uzunca silindir biçiminde ve sürgün ucunda bulunur. Dişi çiçekler 2-4 cm uzunlukta gene uzunca silindir biçiminde erkek çiçekler gibi başak kuruluşunda toplanmış olup, yan sürgünlerde bulunur. Meyveler yumurta biçiminde ve geniş kanatlıdır.

Işık ağacıdır. Yüksek nemden hoşlanır. Zengin ve fakir topraklarda yetişebilir. İlk 5 yılda büyümesi ağırdır, sonra hızlı büyür ve 50 yaşından sonra büyüme durur. Çiçekler Mart-Mayıs aylarında açar, meyveler aynı yılın Haziran-Ağustos aylarında olgunlaşır. Olgunlaşan kozalaklar ağaç üzerinde açılır ve tohumlar etrafa saçılır.

Daha çok Avrupa'nın Kuzey bölgelerinde, İsveç, Norveç, Finlandiya, Rusya, Alpler, Asya'da Kafkasya'da Türkiye'nin Doğu ve kuzey Anadolu bölgelerinde görülür.

huş ağacı,satılık huş,satılık huş ağacı,huş fiyatları,huş fiyat,huş ağacı fiyatları,huş ağacı fiyat,satılık süs bitkisi,betula fiyat,satılık betula,huş fidanı fiyat,huş bitkisi,satılık huş bitkisi,satılık huş betula,ağaç formlu huş,satılık Betula Pendula,Betula Pendula fiyat,Betula Pendula fiyatları,Betula Pendula ağacı fiyat,Betula Pendula ağacı,satılık Betula Pendula,Betula Pendula fidanı,huş ağacı nerede bulunur,huş ağacı nerede satılır,huş ağacı faydaları

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz