532 245 13 84

Mimoza Ağacı

Mimosa pudica

Kategori : Yapraklı Ağaçlar
Boy : 100/120 cm
Çap : 4/6 cm
Kap : Saksı
Stok : Stokta Yok !
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 50.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Bir akasya türü olan mimoza ağacı, hem görüntüsü hem de yazın sağladığı hoş esintiyle kalplarimizde ayrı bir yere sahip. Avustralya, yeryüzünde 1100-1200 civarında türü bulunan mimozaların anavatanı olarak kabul ediliyor.

Dantelsi yaprakları griye çalar. Kış aylarında yaprakarını dökmez. Kış sonuna doğru açan çiçekleri, yazın da gölgesiyle en güzel süs ağaçlarındandır. Büyürken sizi üzmez. Boyu 20 yılda 15 metreye ulaşır. İlk yıllarında iyi bir bakım uygularsanız senede bir metreye yakın boy atar.

Ağaç çok dağınık bir büyüme gösterebilir. Bu nedenle her sene çiçeklendikten sonra sıkı bir budama yapmalısınız. Böylece, hem tohumlanmayı önlemiş olur hem de görüntüsünün daha da güzelleşmesini sağlarsınız. Mimoza çabuk yayılır. Kök yakınından toprak yüzeyinde çıkan yan dallarını, toprağı biraz kazarak, başlangıç bölgesinden kesin. Böylece ağacınız daha sağlıklı büyür.

satılık Mimoza Ağacı,Mimoza Ağacı,Mimoza Ağacı fiyatları,Mimoza Ağacı satışı,Mimoza Ağacı fiyat,satılık Mimosa pudica,Mimosa pudica,Mimosa pudica fiyat,Mimosa pudica satışı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz