532 245 13 84

Sarı Çam

Pinus sylvestris

Kategori : Yatırım Amaçlı Fideler
Boy : 40/60 cm
Çap : 10 cm
Kap : Poşet
Stok : Stokta Yok !
Online minimum : 1 adet
Fiyat : 10.00
Miktar
  1. Siparişler en az 3 iş günü içinde kargo ya da nakliye aracına teslim edilir.
  2. Fiyatlara KDV ve taşıma gibi masraflar dahil değildir.
  3. Sipariş ödeme işleminden sonra gerçekleşir.
  4. Daha fazla detay için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sarıçam (Pinus sylvestris), çamgiller (Pinaceae) familyasından Avrupa'nın hemen her yerinde, Kafkaslar, Sibirya ve Kuzey Asya'da yayılış gösteren çam türü. Adını, levhalar halinde ayrılan gövde kabuğunun tilki sarısı renginden alır. Narin gövdeli, sivri tepeli ve ince dallı bir ağaçtır.

Yetişkin bireylerinin boyu 40 metreyi aşar. İğne yaprakları ikili, mavi-yeşil, kıvrık, sık dizilmiş, genellikle 4-5 cm uzunlukta, uçları sivri, genellikle 2-3 yıl, nadir olarak da 4-5 yıl ömrü vardır. Kozalakları mat gri-kahverengi, konik, kısa veya uzun saplı uçları aşağıya doğru yönelmiş, tek veya 2-3'ü bir arada, 3-7 cm uzunluk ve 2-4 cm genişliktedir.

Tohumları gri veya siyahımsı yumurta biçimindedir. Ekolojik özellikleri Uygun yerlerde hızlı gelişir. Soğuk iklim ve rüzgarına karşı dayanıklı, bol güneş ister. Kumlu ve killi topraklarda gelişebilir.

Nisbi nemi çok düşük olan iklimlerde ve kuru topraklarda gelişemez. Kazık kökleri sayesinde fırtınalara dayanıklıdır. Yayılışı Türkiye'de Batı ve Doğu karadeniz'de güneye bakan yamaçlarda, Doğu Anadolu'da Sarıkamış'da, Güney Marmara ve güneydeki sınırını Kayseri Pınarbaşı'da yapar.

satılık Sarı Çam,Sarı Çam fiyatları,Sarı Çam fidanı,Sarı Çam ağacı,Sarı Çam bitkisi,Sarı Çam fiyat,satılık Pinus sylvestris,Pinus sylvestris ağacı,Pinus sylvestris fiyatı,Pinus sylvestris satışı,sarı çam satışı

yorumlar
benzer ürünler
taksitler
önerileriniz